Wieś Pasieki w liczbach (mapy, atrakcje, kierunkowy, edukacja, statystyki, zabytki, tabele, linie kolejowe, drogi publiczne)
Wieś Pasieki - Podstawowe informacje
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Wieś Pasieki to wieś leżąca w gminie Elbląg. Należy do województwa warmińsko-mazurskiego, powiatu elbląskiego. Identyfikator miejscowości Pasieki w systemie SIMC to 0149430, a współrzędne GPS wsi Pasieki to (19.559722, 54.111389).
Wieś Pasieki - Zabytki i atrakcje(atrakcje, mapa zabytków, rejestr zabytków, Narodowy Instytut Dziedzictwa, wyszukiwarka zabytków, zabytki nieruchome, formy ochrony przyrody)
Zabytki we wsi Pasieki (Źródło: NID, 15.XII.2017)
Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze wsi Pasieki znajduje się jeden zabytkowy obiekt wpisany do rejestru zabytków. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków, która ma wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.
Interaktywna mapa zabytków we wsi Pasieki
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Inny budynek mieszkalny z XVIII w.dnia 1961-12-15, wykaz dokumentów: 173/N z 1961-12-15
Formy ochrony przyrody we wsi Pasieki (Źródło: CRFOP, 30.VI.2017)
Według danych Centralnego Rejestru From Ochrony Przyrody (CRFOP) z dnia 30.06.2017 na obszarze wsi Pasieki znajduje się 6 form ochrony przyrody. Poniżej zamieszczona jest pełna lista obiektów wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka form ochrony przyrody jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na obiekty prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie form ochrony przyrody.
Pokaż/ukryj obiekty w oparciu o kategorię:
Interaktywna mapa form ochrony przyrody we wsi Pasieki
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Jeziora Drużno - obszar chronionego krajobrazuOpis: Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Druzno obejmuje tereny wokół jeziora Druzno - o powierzchni ogólnej 9795 ha w tym - żytki rolne 57 4% zadrzewienia i zakrzewienia - 7 1% a wody powierzchniowe - 18 5%. W znacznej części są to tereny depresyjne. Przyjmuje się że ich powierzchnia wynosi 18 100 ha a najniżej położony punkt znajduje się w rejonie wsi Raczki Elbląskie w gminie Elbląg. Jezioro Druzno stanowi relikt dawnej wypłycającej się zatoki morskiej. Jego zwierciadło jest położone poniżej poziomu morza. Jezioro ma powierzchnię 3021 ha ale intensywnie zarasta dlatego prawie połowę stanowią trzęsawiska trzcinowiska i bagna miejscami zakrzaczone lub zadrzewione olszyną. Nie jest to zbyt głęboki zbiornik (średnio 1 25 m max - 2 5 m) o zmiennym poziomie wód. Jego bogata roślinność przybrzeżna stwarza dogodne warunki dla ptactwa wodno-błotnego. Latem na jeziorze lub w jego sąsiedztwie przebywa ok. 150 gatunków ptaków a wiosną i jesienią pojawia się wiele gatunków przelotnych. Wszystko to zadecydowało o uznaniu jeziora w 1967 za rezerwat ornitologiczny spełniający kryteria ochrony w ramach konwencji Ramsar., Data ustanowienia: 1985-07-01, Powierzchnia: 11738.9 ha
Pomnik przyrodyOpis: Potężne majestatyczne drzewo niewielki posusz w koronie; martwe konary tylce po konarach, Data ustanowienia: 2002-01-11, Opis granicy: skarpa wąwozu; N-ctwo Elbląg L-ctwo Zalesie oddz. 411 i
Pomnik przyrodyOpis: martwe konary tylce po konarach, Data ustanowienia: 2002-01-11, Opis granicy: nad głębokim wąwozem; N-ctwo Elbląg L-ctwo Zalesie oddz. 411 i
Pomnik przyrodyOpis: niewielki posusz w koronie; martwe konary i gałęzie, Data ustanowienia: 2002-01-11, Opis granicy: na skarpie wąwozu po prawej stronie sumienia; N-ctwo Elbląg L-ctwo Zalesie oddz. 411 i
Pomnik przyrody (skupisko)Opis: grupa 3 dębów, Data ustanowienia: 2002-01-11, Opis granicy: na skarpie wąwozu po prawej stronie sumienia; N-ctwo Elbląg L-ctwo Zalesie oddz. 411 i
Pomnik przyrody (skupisko)Opis: grupa 6 lip drobnolistnych, Data ustanowienia: 2002-01-11, Opis granicy: nad głębokim wąwozem; N-ctwo Elbląg L-ctwo Zalesie oddz. 411 k
Wieś Pasieki - Transport i komunikacja(drogi publiczne przechodzące przez Wieś Pasieki i ich kategorie, przebieg dróg, linie kolejowe, stacje kolejowe, przebieg linii kolejowych)
Posiadamy również rozbudowane statystyki o zarejestrowanych pojazdach, wraz z ich typem, wiekiem oraz wieloma innymi cechami. Niestety dane te nie są dostępne dla jednostek administracyjnych mniejszych od powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie powiatu elbląskiego.
Przez Wieś Pasieki nie przechodzi żadna droga publiczna zaliczana do kategorii wojewódzkiej lub wyższej. Poniżej znajduje się lista takich dróg w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem miejscowości, przez które przechodzi dana trasa).
Przez Wieś Pasieki nie przechodzi żadna linia kolejowa wykorzystywana do ruchu pasażerskiego lub towarowego. Poniżej znajduje się lista takich linii w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem stacji kolejowych/przystanków osobowych, przez które przechodzi dana linia).
LK 204Linia kolejowa nr 204: Malbork - Braniewo [o znaczeniu pierwszorzędnym] (Malbork - Królewo Malborskie - Stare Pole - Fiszewo - Gronowo Elbląskie - Elbląg - Komorowo Żuławskie - Bogaczewo - Stegny - Słobity - Młynary - Kurowo Braniewskie - Chruściel - Bemowizna - Braniewo)
LK 220Linia kolejowa nr 220: Olsztyn Główny - Bogaczewo [o znaczeniu pierwszorzędnym] (Olsztyn Główny - Olsztyn Zachodni - Gutkowo - Jonkowo - Godki - Wołowno - Gamerki Wielkie - Kozia Góra - Żabi Róg - Morąg Kolonia - Morąg - Dobrocin - Małdyty - Zielonka Pasłęcka - Nowa Wieś Cierpkie - Pasłęk - Bogaczewo)