Wieś Pniaki w liczbach (mapy, GUS, atrakcje, kod pocztowy, edukacja, kierunkowy, demografia, zabytki, tabele, statystyki)
Wieś Pniaki - Podstawowe informacje
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Wieś Pniaki to wieś leżąca w gminie Kraśniczyn. Należy do województwa lubelskiego, powiatu krasnostawskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Pniaki to 4 z czego 0,0% mieszkańców stanowią kobiety, a 100,0% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 0,1% mieszkańców gminy. Identyfikator miejscowości Pniaki w systemie SIMC to 0104656, a współrzędne GPS wsi Pniaki to (23.330000, 50.958611).
Wieś Pniaki - Dane demograficzne(liczba ludności, płeć mieszkańców)
Demografia w pigułce (Źródło: GUS, NSP 2011)
Wieś Pniaki ma 4 mieszkańców, z czego 0,0% stanowią kobiety, a 100,0% mężczyźni. W latach 1998-2011 liczba mieszkańców zmalała o 82,6%. Współczynnik feminizacji we wsi wynosi 0 i jest znacznie mniejszy od współczynnika feminizacji dla województwa lubelskiego oraz znacznie mniejszy od współczynnika dla całej Polski.
Według danych archiwalnych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2002 roku we wsi Pniaki było 7 gospodarstw domowych. Wśród nich dominowały gospodarstwa zamieszkałe przez jedną osobę - takich gospodarstw było 5 .
Dostępność danych demograficznych jest mocno ograniczona dla miejscowości statystycznych. Na poziomie gminy dostępnych jest znacznie więcej wskaźników m.in. aktualny wiek i stan cywilny mieszkańców, liczba małżeństw i rozwodów, przyrost naturalny, migracja ludności oraz prognozowana populacja. Zainteresowanych wspomnianymi obszarami zachęcamy do do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie gminy Kraśniczyn.
Wykres - Populacja we wsi Pniaki na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS) Wykres - Odsetek kobiet we wsi Pniaki na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS) Wykres - Odsetek mężczyzn we wsi Pniaki na przestrzeni lat, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
100,0 Ludność w wieku nieprodukcyjnym na 100 osób w wieku produkcyjnym
Wieś Pniaki
100,0
woj. lubelskie
68,4
Polska
69,0
100,0 Ludność w wieku poprodukcyjnym na 100 osób w wieku produkcyjnym
Wieś
100,0
Województwo
38,9
Polska
38,2
Mobilne grupy wieku (Źródło: GUS, NSP 2011)
150,0% W wieku produkcyjnym mobilnym (18-44 lata)
00,0% Kobiety (w wieku mobilnym)
150,0% Mężczyźni (w wieku mobilnym)
150,0% W wieku produkcyjnym niemobilnym
00,0% Kobiety (45-59 lat)
150,0% Mężczyźni (45-64 lata)
Wiek mieszkańców wsi Pniaki (Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002)
Proszę zwrócić uwagę na to, że dane prezentowane w tej sekcji pochodzą z 2002 roku, gdy liczba mieszkańców wynosiła 10, i mogą już być mocno nieaktualne. Jednakże są to najświeższe dostępne dane tego typu dla miejscowości statystycznych dlatego przedstawione są tutaj dla kompletności w myśl zasady lepsze dane archiwalne, niż żadne.
59,5 lat Średni wiek mieszkańców
Tutaj
59,5 lat
woj. lubelskie
36,8 lat
Cała Polska
36,7 lat
69,5 lat Kobiety (średni wiek)
52,8 lat Mężczyźni (średni wiek)
Wykres - Piramida wieku - Wieś Pniaki, 2002, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
Gospodarstwa domowe we wsi Pniaki (Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002)
Proszę zwrócić uwagę na to, że dane prezentowane w tej sekcji pochodzą z 2002 roku, gdy liczba gospodarstw domowych wynosiła 7, i mogą już być mocno nieaktualne. Jednakże są to najświeższe dostępne dane tego typu dla miejscowości statystycznych dlatego przedstawione są tutaj dla kompletności w myśl zasady lepsze dane archiwalne, niż żadne.
Gospodarstwa domowe według liczby osób
Gospodarstwa domowe według liczby osób
1 osoba5
2 osoby1
3 osoby1
4 osoby0
5 osób i więcej0
5 1 osoba
1 2 osoby
1 3 osoby
0 4 osoby
0 5 osób i więcej
Gospodarstwa domowe zamieszkujące w mieszkaniach według składu rodzinnego
5 jednoosobowe
5
2 wieloosobowe jednorodzinne
2
Wieś Pniaki - Zabytki i atrakcje(atrakcje, formy ochrony przyrody)
Formy ochrony przyrody we wsi Pniaki (Źródło: CRFOP, 30.VI.2017)
Według danych Centralnego Rejestru From Ochrony Przyrody (CRFOP) z dnia 30.06.2017 na obszarze wsi Pniaki znajdują się 3 formy ochrony przyrody . Poniżej zamieszczona jest pełna lista obiektów wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka form ochrony przyrody jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na obiekty prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie form ochrony przyrody.
Pokaż/ukryj obiekty w oparciu o kategorię:
Interaktywna mapa form ochrony przyrody we wsi Pniaki
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Skierbieszowski Park KrajobrazowyData ustanowienia: 1995-01-23, Opis granicy: Opis granicy rozpoczynamy od pd. - zach. kranca w rejonie miejscowosci Wólka Orłowska skad granica Parku biegnie droga wzdłuż sciany lasu w kierunku pd. - zach. do zabudowan położonych we wschodniej czesci miejscowosci Marianka. Tu skreca na pd. - wsch. a po 250 m na pd. - zach. i droga wiejska przez zachodnia czesc wsi Topola dochodzi do miejscowosci Kolonia Orłów Drewniany. Jeszcze przez dwa kilometry granica ma ten sam kierunek i biegnie droga polna. Po 2 km dochodzi do drogi lokalnej Orłów Drewniany - Izbica i tu skreca na zachód 500 m dalej przyjmuje kierunek południowy dochodzi do wawozu i ponownie skreca na zachód. Po 700 m przyjmuje ponownie kierunek południowy i dochodzi do wsi Maliniec gdzie skreca na zachód a po 500 m ponownie na południe. 750 m dalej dochodzi do drogi głównej Izbica - Zamosc i wzdłuż tej drogi ciagnie sie do miejscowosci Borowina Starozamojska. Nastepnie skreca w kierunku wschodnim i biegnie po tej drodze do miejscowosci Udrycze Wola. Stad droga sródpolna (cały czas granica ma kierunek wschodni) przez miejscowosc Grabina granica prowadzi do Debowca. Opuszcza te miejscowosc i dochodzi do Kobylej Łozy. Tu skreca na południe omija od wschodu Kol. Kornelówke - Kopanine i 500 m za nia skreca na wschód. Utrzymujac przez cały czas kierunek wschodni droga wiejska dochodzi do Debiny gdzie skreca na pn. - wsch. Miejscowosc uków omija od pn. - zach. i dalej pokrywa sie z droga uków - Kol. Podwysokie i przebiega kolejno przez nastepujace miejscowosci: Kol. Cieszyn Cieszyn Wolica Uchanska Wysokie II i Kol. Podwysokie. Nastepnie osiagajac granice lasu biegnie jego lizjera. Dalej pokrywa sie z granica gmin Krasniczyn - Wojsławice i dochodzi do miejscowosci Kukawka. Stad ciekiem wodnym dochodzi do doliny Wojsławki i biegnie nia w kierunku zachodnim. Na wysokosci wsi Wolica granica przyjmuje kierunek północny obejmuje jej zabudowania i nadal biegnie w kierunku północnym lizjera lasu a nastepnie zachodnim dochodzac do drogi Zamosc - Chełm. Droga ta na odcinku 500 m granica przyjmuje kierunek północny osiagajac pierwsze zabudowania wsi Chełmiec. Omija te miejscowosc od południa i na wysokosci ostatnich zabudowan tej wsi odbiega prostopadle w kierunku północnym. Dochodzi do granicy gmin Siennica Róana - Krasniczyn. Dalej pokrywa sie z granica tych gmin oraz z granica gmin Krasniczyn - Krasnystaw i dochodzi do miejscowosci Wólka Orłowska skad rozpoczeto opis granicy Parku., Powierzchnia: 35488.0 ha, Powierzchnia otuliny: 12479 ha
Pomnik przyrodyData ustanowienia: 1986-12-15, Opis granicy: rośnie w zwartym kompleksie leśnym
Pomnik przyrodyData ustanowienia: 1986-12-15, Opis granicy: rośnie w zwartym kompleksie leśnym
Wieś Pniaki - Transport i komunikacja(drogi publiczne przechodzące przez Wieś Pniaki i ich kategorie, przebieg dróg, linie kolejowe, stacje kolejowe, przebieg linii kolejowych)
Posiadamy również rozbudowane statystyki o zarejestrowanych pojazdach, wraz z ich typem, wiekiem oraz wieloma innymi cechami. Niestety dane te nie są dostępne dla jednostek administracyjnych mniejszych od powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie powiatu krasnostawskiego.
Przez Wieś Pniaki nie przechodzi żadna droga publiczna zaliczana do kategorii wojewódzkiej lub wyższej. Poniżej znajduje się lista takich dróg w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem miejscowości, przez które przechodzi dana trasa).