Wieś Ścibiorów w liczbach (mapy, kod pocztowy, atrakcje, edukacja, kierunkowy, statystyki, zabytki, tabele, linie kolejowe, drogi publiczne)
Wieś Ścibiorów - Podstawowe informacje
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Wieś Ścibiorów to wieś leżąca w gminie Brzeziny. Należy do województwa łódzkiego, powiatu brzezińskiego. Identyfikator miejscowości Ścibiorów w systemie SIMC to 0725890, a współrzędne GPS wsi Ścibiorów to (19.793333, 51.773333).
Wieś Ścibiorów - Zabytki i atrakcje(atrakcje, formy ochrony przyrody)
Formy ochrony przyrody we wsi Ścibiorów (Źródło: CRFOP, 30.VI.2017)
Według danych Centralnego Rejestru From Ochrony Przyrody (CRFOP) z dnia 30.06.2017 na obszarze wsi Ścibiorów znajdują się 4 formy ochrony przyrody . Poniżej zamieszczona jest pełna lista obiektów wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka form ochrony przyrody jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na obiekty prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie form ochrony przyrody.
Pokaż/ukryj obiekty w oparciu o kategorię:
Interaktywna mapa form ochrony przyrody we wsi Ścibiorów
Widok street view niedostępny dla tej lokalizacji
Doliny Mrogi i Mrożycy - obszar chronionego krajobrazuOpis: Obszar Mrogi i Mrożycy położony jest w południowo - zachodniej części województwa obejmuje źródliskowe i górne partie dolin rzecznych wraz z przyległymi terenami rolno-leśnymi. Cały obszar należy do mezoregionu Wyżyny Łódzkiej i charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą. Strome zbocza dolin dolinki boczne parowy i niecki pokryte są częściowo lasami. Na tym terenie występuje cały szereg pomników przyrody. Stanowią je okazałe drzewa - dęby szypułkowe i lipy drobnolistne oraz głazy narzutowe. W szacie roślinnej dominują łąki z niewielkimi fragmentami lasów łęgowych (uroczyska Pustułka Koluszki Rogów Kołacin i Kołacinek). Na uwagę zasługuja również płaty muraw kserotermicznych pod Rogowem., Data ustanowienia: 1997-01-01, Powierzchnia: 16660.0 ha
Jan - Pomnik przyrodyOpis: Dąb bezszypułkowy, Data ustanowienia: 2003-04-29, Opis granicy: Rośnie na lewym brzegu zbiornika „Rochna” około 100 metrów na południowy zachód od tamy na sztucznym zbiorniku wodnym „Rochna”
Pomnik przyrody (skupisko)Opis: 8 Dębów szypułkowych, Data ustanowienia: 1998-06-10, Opis granicy: Rochna s. c. Relax obok hotelu dz. Nr 264
„Urszula” - Pomnik przyrodyData ustanowienia: 2003-04-29, Opis granicy: Rośnie na prawym brzegu Mrogi około 100 metrów na południowy zachód od tamy na sztucznym zbiorniku wodnym „Rochna” u wylotu bezimiennego parowu
Wieś Ścibiorów - Transport i komunikacja(drogi publiczne przechodzące przez Wieś Ścibiorów i ich kategorie, przebieg dróg, linie kolejowe, stacje kolejowe, przebieg linii kolejowych)
Posiadamy również rozbudowane statystyki o zarejestrowanych pojazdach, wraz z ich typem, wiekiem oraz wieloma innymi cechami. Niestety dane te nie są dostępne dla jednostek administracyjnych mniejszych od powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio na stronie powiatu brzezińskiego.
Przez Wieś Ścibiorów nie przechodzi żadna droga publiczna zaliczana do kategorii wojewódzkiej lub wyższej. Poniżej znajduje się lista takich dróg w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem miejscowości, przez które przechodzi dana trasa).
DW 704droga wojewódzka nr 704(Jamno - Nowe Grudze - Gzinka - Wrzeczko - Łyszkowice - Trzcianka - Teresin - Kołacinek - Kołacin - Henryków - Szymaniszki - Brzeziny)
DW 708droga wojewódzka nr 708(Ozorków - Maszkowice - Modlna - Celestynów - Bądków - Warszyce - Wola Branicka-Kolonia - Kębliny - Moszczenica - Anielin Swędowski - Stryków - Niesułków - Niesułków Kolonia - Dąbrówka Duża - Tadzin - Brzeziny)
Przez Wieś Ścibiorów nie przechodzi żadna linia kolejowa wykorzystywana do ruchu pasażerskiego lub towarowego. Poniżej znajduje się lista takich linii w promieniu 10 km wraz z ich typem i kompletnym przebiegiem (spisem stacji kolejowych/przystanków osobowych, przez które przechodzi dana linia).